A Sumitomo (SHI) Demag büszkén jelenti be, hogy az EcoVadis, egy világszerte elismert fenntarthatósági minősítő platform által értékelt vállalatok között a 94. százalékban végzett. A vállalat már a második egymást követő évben ezüstérmet kapott, és ezzel épphogy lemaradt az aranyéremről. Ez az ismételt elismerés kiemeli a Sumitomo (SHI) Demag lankadatlan elkötelezettségét a fenntarthatóság, az etika és a felelős üzleti gyakorlatok iránt, és további biztosítékot nyújt arra, hogy a vállalat fenntarthatósági stratégiája folyamatosan a helyes irányba halad.
"Idén az összes globális résztvevő közül az első hat százalékban végeztünk, ami annak a kemény munkának a bizonyítéka, amelyet minden csapatunk továbbra is a fenntartható gyakorlatokba fektet. Csak egy százalékkal több, és máris arany minősítést kaptunk volna" - ujjong Carsten Friedemann, a vállalat megfelelőségi igazgatója. A Sumitomo (SHI) Demag 2022-ben nyerte el első EcoVadis bronzérmét, 2023-ban ezüstéremre lépett előre, és idén ismét felkapaszkodott a minősítésben.
Az EcoVadis minősítések nagyrabecsült sikere miatt, és mivel most már több vállalat vesz részt a listán, a 2024-ben bevezetett értékelési kritériumok sokkal szigorúbbak voltak. "Annak érdekében, hogy tükrözze a fenntarthatóság üzleti szükségszerűségét, ahelyett, hogy felhígítanánk e díjak jelentőségét, az EcoVadis szigorította az éremre való jogosultság kritériumait, hogy azok mind a négy értékelt területen magasabb követelményeket tükrözzenek" - számol be Thomas Kroha, aki a vállalaton belül az infrastruktúráért, az energiáért, a környezetvédelemért és a fenntarthatóságért felelős.
2023-ban ezüstérmet kaptak a legjobb 25 százalékban szereplő vállalatok. Az ezüst kritérium 2024-ben a legjobb 15 százalékra emelkedett. A kötelező ESG közzétételek felé való elmozdulást jelzi, hogy 2024-ben 134 százalékkal nőtt az EcoVadis fenntarthatósági értékelését kérő vállalatok száma. A Sumitomo (SHI) Demag átlagosan 73 pontot ért el a 100-ból, és ismét jelentős javulásról számolt be minden kategóriában, többek között 80 pontot a környezetvédelem, 70 pontot a munka és emberi jogok, etika és fenntartható beszerzés területén.
Friedemann a vállalat elmúlt 12 hónapjának legnagyobb fenntarthatósági mérföldköveire reflektálva hozzátette: "Elértük az első ISO 45001-es tanúsítványt a munkavédelmi irányítás tekintetében. Emellett benyújtottuk első részletes jelentésünket a Carbon Disclosure Project (CDP) számára, amely a kibocsátások nyomon követésével segíti a vállalatokat az átláthatóság növelésében."
A megfelelőségi tisztviselő hozzáteszi, hogy a Science Based Targets Initiative (SBTI) kezdeményezéshez való csatlakozás egy újabb előrelépést jelentett. A kezdeményezés értelmében a vállalatoknak 24 hónapon belül intézkedéscsomagot kell benyújtaniuk arról, hogyan kívánják elérni a CO2-semlegességet. Ezt azután tudományos szabványok szerint ellenőrzik és értékelik. A vállalat további globális erőfeszítései közé tartozik, hogy a CDP klímaváltozás, vízgazdálkodás és erdőirtás terén A- minősítést kapott, bekerült a tőzsdei fenntarthatósági indexekbe, és arany minősítést kapott a befogadás , a sokszínűség és az LMBTQ+ tekintetében.
"Az EcoVadis éves felülvizsgálata nagy jelentőséggel bír ügyfeleink számára, mivel semleges és független viszonyítási alapot biztosít számukra vállalatunk erőfeszítéseinek és fejlődésének értékeléséhez" - erősíti meg Kroha. "Az, hogy idén ilyen közel kerültünk az arany minősítés eléréséhez, azt jelenti, hogy tovább gyorsítjuk erőfeszítéseinket, hogy 2025-ben elérjük ezt a célt."
"A fenntarthatóság számunkra több mint szavak vagy érmek. Ez egy megélt gyakorlat, amely megszilárdítja termékünk, termelésünk és munkavállalóink jóléti pozicionálását. És továbbra is elkötelezettek maradunk minden szempontból a fejlődés mellett, és hozzájárulunk egy fenntarthatóbb jövőhöz, nem a jogszabályok miatt, hanem mert ez a helyes dolog, hogy megőrizzük bolygónkat a jövő generációi számára. Ez az ezüst EcoVadis érem, az összes többi tevékenységgel együtt, bizonyítja ezeket a folyamatos erőfeszítéseket" - dicséri Christian Maget, a Sumitomo (SHI) Demag vezérigazgatója.
Eddig több mint 130 000 vállalatot értékelt az EcoVadis, köztük számos globális polimerfeldolgozót és gépgyártót. A módszertan a teljes ellátási lánc vizsgálatát foglalja magában kérdőívek és jelentések segítségével, hogy pontokat adjanak az öt kategóriában: munka és emberi jogok, környezetvédelem, fenntartható beszerzés, szén-dioxid-gazdálkodás és etika. A pontszámokat átlagolják az átfogó eredmény meghatározásához, biztosítva a fenntarthatóság minden szempontjának figyelembevételét.