Kifejezetten a németországi és a németországi és kínai termelési helyszíneket magában foglaló Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, Schwaig eredményeit kiemelve Liebig szintén példátlan forgalmi adatokról számolt be. Először lépte át a 300 milliós határt, és 302,3 millió euróval meghaladta a korona előtti szintet. "A legjobb eredményeket értük el a nyereség és az ügyfelek elégedettsége tekintetében is" - állítja a vezérigazgató. Mindezt kontextusba helyezve az egy alkalmazottra jutó árbevétel az elmúlt öt év második legmagasabb értékére emelkedett. A vállalat jelenleg 1100 embert foglalkoztat. A rendelésállomány is rekordot ért el, 322,9 millió eurót.
A nyereségesség 2021-ben kétszámjegyű volt, és csak kevéssel maradt el a korábbi, 2018-as rekordtól. "Ez a stabil nyereség annál is inkább figyelemre méltó, mivel az anyagár-emelkedések okozta szélsőséges gazdasági viszontagságok miatt a vállalatnak nem volt könnyű dolga" - összegezte Liebig. Továbbra is optimista, hogy a 2022-es eredmények ugyanilyen jók lesznek, a kihívásokkal teli első negyedév ellenére. Az elért további mérföldkövek közé tartozik a minőségi költségek drasztikus, 20 százalékos csökkentése és az ügyfélelégedettség jelentős növekedése, amely az elmúlt öt év második legmagasabb szintjét érte el - ujjongott.
A vállalat Net Promoter Score (NPS) - egy olyan mérőszám, amely azt méri, hogy a fogyasztók milyen mértékben ajánlanának egy terméket vagy szolgáltatást - szintén jelentősen emelkedett a pánik előtti szintekhez képest, és a gépipari rangsorban tetőzött.
Ezzel párhuzamosan az alkalmazottak is kifejezték elégedettségüket a vállalatban, a tekintélyes értékelő portál, a Kununu által első alkalommal 100 százalékos ajánlási arányt adva. Ez az értékelés segített megerősíteni és igazolni a vállalat stabilitásának és megbízhatóságának fontosságát mind gépipari beszállítóként, mind munkaadóként - erősíti meg Liebig úr. "Ez az eredmény valóban egyedülálló volt a mi iparági környezetünkben."
A vállalat sikerének egyik meghatározó tényezője a teljesen elektromos gépberuházások gyors és növekvő aránya, különösen Európában. "2021-ben már 33 százalékot tesznek ki, 2022-ben pedig 40 százalékra számítunk" - állítja Liebig úr, aki továbbra is eltökélt abban, hogy a cége által választott úton halad tovább. "Megfontolt döntést hoztunk, hogy csak tisztán elektromos gépeket gyártunk a Wiehe-i üzemünkben. Ezek a robusztus eredmények azt mutatják, hogy ez a döntés helyes volt. A két németországi telephelyen végrehajtott kiterjedt beruházások tovább erősítik a cég reagálóképességét és a K+F&K+F-et. Schwaigban jelentős erőforrásokat fektetünk be újra a mechanikai gyártás és összeszerelés javítása érdekében. Wiehe-ben az átfutási idők csökkentésére, a ciklusfolyamatok optimalizálására a végszerelésben és a funkcionális tesztelésben, valamint a digitalizációs projektekre összpontosítanak."
Az iparági kilátásokat ismertetve Liebig három olyan tényezőt foglalt össze, amelyek valószínűleg jelentős hatással lesznek az értékesítésre orientált iparágakra: a fenntarthatóság, a korona és az ukrajnai háború. Értékelése több, egymást kölcsönösen megzavaró erőt jelölt meg, köztük az eszkalálódó energia- és anyagárakat, a magas inflációt és a tömegesen megszakadt ellátási láncokat.
Az egyes piacokra gyakorolt hatások rendkívül eltérőek lesznek. Míg a csomagolás, az elektronika és az orvostechnika 2022-ben stabil marad, addig az autóiparban a hosszabb szállítási idők miatt a várakozások szerényebbek. A fogyasztói piac szintén bizonytalan a vásárlóerő erodálódása miatt. "Hosszabb távon ezek az ágazatok talpra állnak és erőteljesen növekedni fognak" - jósolja a vezérigazgató. Úgy véli, hogy az autóipar túljut a gazdasági és strukturális válságon, és 2024-től erőteljesen emelkedik, míg a fogyasztási cikkeknél a magas megtakarítási ráta és az energiaárak spiráljának következtében a teljesen elektromos gépek felé mutató trend jelentős növekedést eredményezne.
Liebig tovább bővítve az öt befolyásoló és egymástól függő jövőbeli piaci trendre utalt.
Az autóipar és a fogyasztói szektor jelentős növekedése mellett a teljesen elektromos fröccsöntőgépek iránti nagy kereslet a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság menetrendjéhez kapcsolódik, amely az új uniós digitális termékútlevélhez (DPP) kapcsolódik. A fenntartható termékekkel kapcsolatos kezdeményezés részeként a DPP azt a kihívást jelenti, hogy a fenntarthatóság már nem korlátozódik a gépre vagy az általa gyártott termékekre. "Most már azt is megkérdőjelezi, hogy a gépet mennyire fenntartható módon gyártják házon belül" - jelentette be a vezérigazgató.
Szembenézve ezekkel a kihívásokkal, Liebig megosztotta, hogyan tervezi a vállalat a fenntarthatóság javítását a termék teljes életciklusa során. Kiterjeszti: "A kritikus anyagok rendelkezésre állása még egy ideig problémásnak tűnik. Itt a multi sourcing koncepciókat fogjuk használni alternatív anyagáramlások kifejlesztésére, hogy az optimalizált rendelkezésre állás révén maximális időben történő szállítást érjünk el."