A Sumitomo (SHI) Demag továbbra is a stratégiai fő kompetenciákra összpontosít

A két éve tartó piaci gyengeségben a Sumitomo (SHI) Demag számára a szolidaritási paktum a rövidített munkaidővel és a bónuszokról való lemondással a válságkezelés sikeres eszköze volt. Az idei jelentős, 50%-os piaci gyengülés miatt most további intézkedésekre van szükség.

A vállalat, amelyet továbbra is az egyik legnagyobb esélyesnek tartanak a gyártási termelékenységgel kapcsolatos kihívások közvetlen kezelésére világszerte, reálisan látja az előttünk álló beruházási ellenszelet. A piaci gyengeség az autóipar, az elektronikai ipar és az építőipar beruházási hajlandóságának további csökkenéséből fakad. "Ezekben az ágazatokban középtávon nem várható a beruházási aktivitás élénkülése. A most tapasztalható visszaesést a rajtunk kívül álló piaci körülmények súlyosbították. Ezekhez az iparágakhoz hasonlóan nekünk is prioritásként kell kezelnünk, hogy miként alkalmazkodunk és állítjuk be alapvető kompetenciáinkat és termelési kapacitásainkat, hogy a lehető legjobban támogassuk ügyfeleinket és ezeket a szélesebb körű iparági átalakulásokat" - magyarázza Christian Maget, a Sumitomo (SHI) Demag vezérigazgatója.

 

A németországi, japán és kínai telephelyekkel rendelkező globális termelési hálózathoz való hozzáférés azt jelenti, hogy a Sumitomo (SHI) Demag erős helyzetben van ahhoz, hogy diverzifikálja a vállalat relatív erősségeit a költségcsökkentés és hatékonyságnövelés érdekében. "Ezek a mai döntéseink a németországi jövőnk biztosítását és a termelési hatékonyság optimalizálását szolgálják a teljes gyártási folyamat során" - teszi hozzá Christian Maget.

 

A vállalat új vezérigazgatója eltökélt abban, hogy a németországi mérnöki és automatizálási szakértelemre való összpontosítás és az egyszerűbb gyártási feladatok csökkentése mindig is a követendő stratégiai irány volt. "Egyértelmű versenyelőnye van annak, hogy szakterületeinket ezekre a termelésben jártas helyszínekre alapozzuk, és kihasználjuk a kialakult ellátási láncok előnyeit. A jelenlegi piaci kihívások egyszerűen arra ösztönöztek minket, hogy átértékeljük és néhány évvel előrébb hozzuk ezeket a terveket" - mondja Christian Maget.

 

A tervezett létszámcsökkentésnél továbbra is a szolidaritási koncepció áll a németországi telephelyek termelésének szerkezeti átalakításával az előtérben. Az elsődleges cél az, hogy vonzó korengedményes nyugdíjazási csomagokat kínáljanak. "A 4 éve tartó piaci válság és az olyan fontos piacok, mint Oroszország eltűnése után a piaci részesedésünk erőteljes növekedése és a teljesen elektromos gépek piacvezető pozíciója már nem elegendő a piaci válság ellensúlyozására. Sem idén, sem jövőre nem látunk jelenlegi piaci fellendülést az említett ágazatokban. Mivel a fröccsöntőgép-ágazat piaci válsága nem korlátozódik Németországra, hanem Európa, az USA és Kína nagy részét érinti, nemzetközi üzletágunkkal már nem tudjuk kompenzálni" - kommentálja Anatol Sattel, a Sumitomo (SHI) Demag CSO-ja.

 

A vállalat japán központja és a kínai gyártóüzemek közötti stratégiai szinergia eredményeként az új termelési keretrendszer előnyei többszörösek. A költségcsökkentés és a hatékonyságnövelés nemcsak a gépgyártás átfutási idejét gyorsítja fel, hanem javítja a vállalat tisztán elektromos gépportfóliójának globális elérhetőségét is. Lehetővé teszi a Sumitomo (SHI) Demag számára, hogy gördülékenyebben alkalmazkodjon a változó piaci momentumokhoz és bővítse globális elérhetőségét.

 

Anatol Sattel hozzáteszi: "Ez egyértelmű stratégiai és ügyfélközpontú előnyt jelent számunkra, mivel lehetővé teszi az agilis gyártást és a lokalizált automatizálást, valamint az ügyfelek és a szolgáltatási igények alapján történő tömeges testreszabást. Bár a gépgyártás archetípusos modellje folyamatosan változik, a tisztán elektromos hajtás továbbra is verseny- és hatékonysági előnyünk marad."